Allurion Programı

Son yıllarda çok fazla tercih edilen akıllı mide balonu uygulaması, kilo verme konusunda başarılı bir şekilde yardımcı olmaktadır. Özellikle sürecin çok kolay ilerlemesi, herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmemesi ve verilen yüksek kilolar, uygulamanın hızlı bir şekilde yayılmasını sağladı. Obezite ile mücadele eden kişiler, herhangi bir metabolik ameliyat tercih etmediği durumlarda, allurion mide balonu uygulamasını kullanabilir. Özellikle Tip 2 şeker hastalığı olmayan ve obeziteye bağlı hipertansiyon, kolesterol ve benzeri sağlık sorunları yaşamayanlar tercih edebilirler. Bu gibi rahatsızlıkları olanlar için gastrik bypass çok daha sağlıklı olacaktır.

Allurion Yutulabilir Mide Balonu

Allurion yutulabilir mide balonu oldukça basit bir kullanıma sahiptir. Yapılan araştırmalara göre allurion yutulabilir mide balonu, her 1000 kişiden 999’u tarafından sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır. Kapsülü kendi kendine yutamayan kişiler için de yardımcı olunmaktadır.

Yutulabilir mide balonunu, ilk kez kullanılmaya başlandığında karın ağrısı ve kusma gibi yan etkiler görülebilir. Midedeki hacmin düşürülmesi için planlanan bu tedavide bu gibi yan etkilerin bulunması, özellikle adaptasyon sürecinde son derece normaldir.

Kısa süre içerisinde adaptasyon sürecini tamamlayan kişiler 1-2 gün içerisinde sosyal yaşantılarına sorunsuz bir şekilde dönebilirler. Çok az sayıda kişinin göstermiş olduğu semptomlar birkaç günden daha uzun sürebilmektedir.

Röntgen ile birlikte mideye ulaştığından emin olunduğunda, içerisine 550 ml özel sıvı enjekte edilir. Sıvı enjekte işlemi tamamlandıktan sonra dolum ipi çekilir ve balon ile bağlantısı kesilir. Bu işlemin ardından yaklaşık 4 ay boyunca midede kalarak kişinin daha düşük porsiyonlar ile doyum sağlamasına yardımcı olur. Bu sayede, kişi hızlı bir şekilde kilo vermeye başlar. 4 aylık sürecin sonunda özel yapısı nedeniyle balon kendini zararsız bir şekilde patlatarak doğal yollardan vücudu terk eder.

Akıllı Mide Balonu

Akıllı mide balonları, su ile basit bir şekilde yutulur. Herhangi bir endoskopi ve anestezi işlemi gerektirmez. Bu açıdan, yeni nesil mide balonu olarak isimlendirilmektedir. Mide içerisindeki hacmin düşmesine yardımcı olarak kilo vermeye yardımcı olur. Daha az porsiyonlarla doygunluk sağlanmasına yardımcı olur. Besinlerin mideden geçişini yavaşlatır ve iştah azalmasına katkıda bulunur. Ameliyatsız ve endoskopi gerektirmeden yapılan, başarılı sonuçlar sunan ve hızlı bir şekilde sosyal yaşantıya dönmeyi mümkün kılan bir yöntemdir.

Vitamin hapları ile hemen hemen aynı boyuta sahip akıllı mide balonları, kapsül olarak sıkıştırılmış formdadırlar. 1 bardak su ile birlikte kolaylıkla yutulabilir. Oldukça ince bir balon çeperine sahiptir. Çok kolay yutulur ve uygulama süresinin dolması ile birlikte kendiliğinde sorunsuz bir şekilde bağırsakları geçerek dışkı ile birlikte atılır. İnce olduğu kadar yüksek dayanıklılığa sahiptir. Mide asidine karşı sorunsuz bir şekilde dayanım gösterir.

Diğer mide balonu uygulamalarında, mide balonu mide içerisinde endoskopi ile yerleştirilir. Görevini tamamlayan mide balonu, tekrar hastanın hastaneye gidilmesi ile birlikte endoskopi yardımı ile geri alınır. Akıllı mide balonu bütün bu süreci ortadan kaldırmaktadır. Görevini tamamlayan mide balonu otomatik olarak vücudu normal yollardan terk eder. Ekstra bir operasyon gerektirmez. Bu açıdan, uzak mesafeli hastalara da sorunsuz bir şekilde uygulanabilmektedir.

Akıllı mide balonunun midede kaldığı süre ortalama 4 aydır. Bu süre zarfında, verilen kilo, başlangıç kilosunun %10’si ile %15’i arasında olmaktadır. 100 kilo olarak bu uygulamaya başlayan bir kişi 4 ay içerisinde 15 kilo verebilir. Yutulabilir mide balonlarında maksimum kilo verme ilk 12 haftalık süreçte gerçekleşir. Bu açıdan 16 haftadan daha fazla mide balonu ile yaşamak kilo vermede büyük bir fark yaratmaz. Bu durum, sistemin efektif bir şekilde çalışması ve kişinin normal yaşantısına hızlı bir şekilde dönmesine olanak tanır.

Allurion Programı Nasıl Uygulanır?

Allurion mide balonu, kapsül halinde su ile birlikte yutulur. Bu işlem doktor kontrolünde yapılmaktadır. Mideye ulaşan balon şişirilmesi ile birlikte midede hacim kaplar ve tokluk hissinin oluşmasına katkıda bulunur.

Diyet programı ile kilo veremeyen kişilerin en büyük problem açlık hissine karşı koyamamasıdır. Allurion mide balonu ile birlikte, ameliyat gerektirmeden, güvenilir ve sorunsuz bir şekilde kilo vermek mümkündür. 16 haftalık süre içerisinde başlangıç kilonuzun %15’ini verebilirsiniz. Allurion mide balonunun kullanılması sırasında diyet ve egzersiz programına devam etmek gerekir. Bu sayede, uygulamadan maksimum verim alınmış olur.

Vücut kitle indexi 27 ile 35 arasında olan kişiler, akıllı mide balonundan maksimum faydayı gören gruptur. Akıllı mide balonu uygulaması, 18 ile 65 yaş arasındaki kişiler için uygulanmaktadır. 65 yaş üzerinde olan kişiler için uygulamanın çalışmaları devam etse de net bir prosedür belirlenmemiştir. Anestezi gerektirmeyen bir kilo verme uygulaması arayanlar için en doğru tercihlerden biri olacaktır.

Mide balonu uygulamalarında en hızlı kilo verme süreci ilk 12 haftalık süreçte yaşanır. Bu açıdan 16 haftalık kullanıma sahip olan Allurion mide balonu, misyonunu tamamladıktan sonra vücudu normal yollardan sorunsuz bir şekilde terkeder.

Allurion Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Allurion Yutulabilir Mide Balonu diğer mide balonları gibi midede yer kaplayıcı etki ile tokluk, doygunluk ve iştah kaybı sağlar, ayrıca balon mekanik etkilerle mide hareketlerini yavaşlatır ve katı gıdaların midede kalış süresini uzatır. Bu ikili etki ile Allurion Yutulabilir Mide Balonu kişilerin başlangıç kilolarının %10-23 kadarını vermelerine yardımcı olur.

Allurion Mide Balonu uygulaması anestezi, endoskopi ve ameliyat gerektirmez. Balon ince bir dolum ipi ucunda bulunan kapsül içerisine gizlenmiştir. Kapsül rahatlıkla bir bardak su ile yutulur. Sonrasında röntgen filmi ile kapsülün mideye ulaştığına emin olunur. Dolum ipi yardımı ile 550 ml sıvı ile doldurulan balon tekrar röntgen filmi ile kotrol edilir. Son olarak dolum ipi çekilerek balondan ayrılır ve uygulama tamamlanmış olur. Toplam işlem süresi sadece 15 dakikadır. Süreç boyunca kişi uyanık, bilinci açık ve konuşabilir durumdadır.

Allurion Yutulabilir Mide Balonunun en önemli avantajı uygulama için endoskopi ve anestezi gerekmemesidir. Bu özelliği ile uygulama diğer mide balonlarına göre daha kolay ve güvenlidir. İşlem süresi diğer mide balonlarına oranla oldukça kısadır. Özellikle anestezi almasında sakınca olan veya anesteziden çekinen kişiler için oldukça ideal bir yöntemdir. Oldukça ince ve yumuşak malzemeden üretilen ve eliptik yapısı sayesinde mide anatomisine daha uyumlu olan allurion elipse mide balonu işlem sonrası daha az rahatsızlık yaratmaktadır. Bu özelliği ile diğer mide balonlarına göre daha konforludur. Allurion Yutulabilir Mide Balonu ortalama 16 hafta sonra doğal yollardan vücuttan atılır. Bu özelliği ile ekstra bir çıkartma işlemi gerektirmez. Özellikle yurtdışı veya şehir dışında yaşayan kişiler için bu özelliği ile zaman ve maliyet avantajı sağlamaktadır. Programa ek olarak uygulama sonrası sizlere verilen akıllı saat ve vücut analizi yapabilen akıllı tartı sayesinde kliniğimize gelemeseniz de ekibimiz tarafından online takip edilirsiniz. Diğer mide balonlarının aksine allurion yutulabilir mide balonu kişiselleştirilmiş bir zayıflama programıdır. Diğer mide balonlarına göre daha güvenli olması nedeniyle tekrar uygulamaya daha müsaittir. Bu sayede tek uygulama ile hedeflenenden daha kilolu kişilerde bir yıl içerisinde rahatlıkla iki defa uygulanabilir.

Yutulabilir mide balonu 18-65 yaş aralığında ve fazla kilolarından kurtulmak isteyen herkes için uygun bir yöntemdir.

Yutulabilir mide balonu mide ameliyatı geçirmiş ya da midede aktif ülser, ciddi reflü gibi öncelikle tedavi edilmesi gereken bir hastalığı olan kişilere uygulanmaz. Eğer bu gibi bir hastalığınız varsa tedaviniz tamamlandığında program için kliniğimizde tekrar değerlendirilirsiniz.

Allurion Mide Balonu bir bardak su yardımı ile normal bir kapsül ilaç içermiş gibi rahatlıkla yutulabilmektedir. İşlem esnasında yaşanabilecek zorluklarda dolum ipi içerisine yerleştirilecek ince bir kılavuz tel yardımı ile ağrısız şekilde kapsülü yutmanız sağlanabilir. Kılavuz tel uygulamaların sadece %10 civarında kullanılmaktadır.

Yutulabilir mide balonu 6 aylık süre içerisinde başlangıç kilonuzun ortalama %10-15 kadarının verebilmenize yardımcı olacaktır. Bu süre içerisinde 15 günde bir diyetisyenimiz tarafından konrol edileceksiniz. Sizi takip edebilmemiz için telefonunuza indireceğiniz uygulama sayesinde rahatlıkla bilgilerinizi bizimle paylaşabileceğiniz akıllı bir tartı ve saat size hediye edilecektir. Bu sayede haftalık kilo kaybınız kayıt altına alınabilecek, kilo vermenizi kolaylaştıracak öneriler allurion uygulaması üzerinden ekibimiz tarafından sizlere iletilebilecektir.

Yutulabilir mide balonu uygulaması için ciddi bir risk bulunmamaktadır. Çok nadir olarak midede yanma, gastrit, reflü şikayetlerinde artma gibi balonun çıkarılması ile sona eren durumlar bildirilmiştir, bu durumun klinik çalışmalar sonucunda yaşanma ihtimali %1’dir. Yutulabilir mide balonu ihtiyaç duyulduğunda endoskopi ile kolayca mideden çıkarılabilir.

Mide balonları uygulama sonrası geçici süre ile bulantı, kusma, kramp hissi yaratmaktadır. Bu semptomlar yutulabilir mide balonunda daha az olmakla birlikte ortalama iki ya da üç gün sürmektedir. Bu süre içerisinde sizler için bulantı, kusma ve kramp önleyici ilaçlar ve özel beslenme önerilerimiz olacak. Bu belirtilerin şiddeti kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Unutmayın bu belirtiler geçicidir. Bu süreçte Dr. Güven Görkem ve ekibinin desteği her zaman sizinle olacaktır.

Yutulabilir mide balonu ortalama 16 hafta sonra kendiliğinden açılarak içerisindeki sıvıyı mide içerisine vermeye başlar. Sonuç olarak çok ince zar gibi bir hal alır. Bu kısmı da sindirim sisteminden kolayca geçerek atılır. Balonun vücuttan atıldığını hissetmeyeceksiniz.

Mide balonu uygulamaları geri dönüşümlü işlemlerdir ve kişinin vücudunda kalıcı değişikliklere yol açmazlar. Mide balonunu midede bulunduğu süre boyunca edinilen yeni sağlıklı beslenme alışkanlıkları ve aktif yaşam tarzı sürdürülebildiği taktirde geri kilo alma ihtimaliniz oldukça düşüktür. Allurion’un klinik çalışmalarına göre programa katılanlar Allurion Mide Balonu ile kaybettikleri kiloların %95’ini minimum 12 ay boyunca koruyabilmektedirler. Kilo kaybınızı devam ettirmek için isteğe göre bu işlem bir yıl içerisinde iki defa uygulanabilmektedir. Allurion Yutulabilir Mide Balonu fiyatları için iletişim formunu doldurarak bizlere ulaşabilirsinir.

Allurion Hasta Kılavuzu

Allurion Hasta Broşürü

Allurion Hasta S.S.S

Allurion Uygulama Günü Kılavuzu