Op. Dr. Güven Görkem

790x450 trop dr guven gorkem 77

Op. Dr. Güven Görkem

Genel Cerrahi Uzmanı

Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı

1982 yılında İskenderun Hatay ‘da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini anne ve babasının öğretmen olması sebebi ile Anadolu’nun çeşitli yerlerindeki farklı okullarda tamamladı. 

Marmara Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesinde başladığı lisans eğitimini 2007 yılında tamamlayarak “Tıp Doktoru” unvanını almaya hak kazandı. Devlet hizmet yükümlülüğü için Siirt’te görev yaptığı sırada Mustafa Kemal Üniversitesi Halk Sağlığı Uzmanlığını kazanarak araştırma görevlisi olarak göreve başladı. Burada çalıştığı kısa dönemde kendisi için Cerrahi Tıp bilimlerinin daha uygun olduğuna karar vererek işinden ayrıldı. Kendisi için bir tutku olan Genel Cerrahi mesleğine Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 2009 yılında asistan hekim olarak başladı.

Asistanlık eğitimi boyunca yoğun olarak onkolojik cerrahi ve meme cerrahisi vakaları ile ilgilendi. Genel Cerrahi uzmanlığını tamamlamasının ardından Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesinde genel cerrahi uzmanı olarak çalışmaya başladı. Uzman hekim olarak görev aldığı kurumlarda ağırlıklı olarak laparoskopik üst sindirim sistemi cerrahisi ve minimal invaziv fıtık cerrahisi ile ilgilendi.

Bu dönemde obezite cerrahisi sonrası hastalardaki değişimlerden etkilenerek çalışmalarını obezite ve metabolik cerrahi üzerine yoğunlaştırdı. 2019 yılı itibarı ile hastalara daha iyi hizmet verebilmek için oluşturduğu ekiple birlikte adını verdiği Op. Dr. Güven Görkem Obezite ve Metabolik Cerrahi Kliniğini kurdu. Klinik bünyesinde birçok farklı ülkeden hastaya başarılı ameliyat uygulamalarına imza atan Dr. Güven Görkem halen kendi kliniğinde hizmet vermeye devam etmektedir.

YILLIK DENEYİM
0 +
KAYBETTİRDİĞİMİZ KİLO
0 +
YILLIK UYGULAMA
0 +
MUTLU HASTA
0 +

KATALOGLAR